Şimdi yükleniyor

Muz Saç Maskesi

Muz Saç Maskesi

Saçınızdaki muz hakkında ne düşünüyorsunuz? Çılgın bir fikir mi? Bilim burada saçınızın başına gelebilecek en iyi şeylerden birinin bu olabileceğini savunuyor. Sormamız gereken soru soru, “Muz saça iyi gelir mi?” olmalıdır.

Eğer bu soruyu soruyorsak: cevap kocaman bir EVET. Saç Maskeleri, hepimizin bildiği gibi, saçlarınız için faydalıdır, ancak saçların hızlı uzaması için muz saç maskesi denenmemiş bir şey değildir. Kepek ile savaşmak için de muz saç maskesi kullanabilirsiniz. Bu nedenle, “muzun saça faydaları” diye bir şey var.

Muz, sodyum, potasyum, vitaminler, demir ve doğru şeker gibi birçok besin maddesini içeren bir meyvedir. Harika diyet içerikleri sağlarlar, ama kafanızda ezik muzların olduğunu düşünmek pek de hoş değil gibi görünüyor. Düzenli uygulandığında saçlar için muz maskesi tüm sorunlarınızın çözümü olabilir. Sadece birden fazla faydaya sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda uygun maliyetli, etkili ve saça sürülen yumurtadan çok daha az yapışkandırlar, bu da kulağa garip gelen ama yararlı bir maskedir.

Bu yazıda muz maskelerine odaklanacağız. Saçta muz maskesi kullanmanın faydalarını görelim.

Muz Saç Sorunlarının Üstesinden Gelmeye Nasıl Yardımcı Olur?

Saç dökülmesi

Muz, saç derinizin ihtiyaç duyduğu mineraller açısından zengindir. Sadece saç derinize uygun besinleri sağlamanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda şampuanlarınızdaki sert kimyasalların verdiği zararların telafi edilmesine de yardımcı olurlar. Saç deriniz beslendiğinde, saçınızı köklerinden tutar ve çok daha az saç dökülmesine neden olur.

Kepek

Kepek ilaçları yerine muzları seviyoruz. Neden? Muz, yumurta veya jelden çok daha az akışkandır. Uygulaması kolaydır, etrafa sıçramaz ve eşit şekilde yayılır. Üstelik var olan çıban, sivilce, sivilcelerinizin toparlanmasına yardımcı olur. Sadece bu değil, kalsiyum ve sodyum birlikte daha hızlı iyileşmeye yol açar. Bütün bunlar kaşıntı ve kepeği azaltmaya yardımcı olacaktır.

Hacim

İnce saçlardan muzdaripseniz veya son zamanlarda muhteşem saçlarınızın çoğunun banyo giderinde biriktiğini görüyorsanız, saç dökülmesi için muz maskesi yaparak endişeli geçirdiğiniz günleriniz sona erer. Muzun yenildiğinde bile cilt ve saç için iyi olduğu bilinmektedir. Muzu doğrudan saç derisine uygularsanız, saçınızdaki ve saç derinizdeki sonuçlar çok daha hızlı olacaktır.

Parlaklık

Sağlıklı saçlar ışıldar! Muzun nimeti budur: saçınızın kalite, miktar ve uzunluk kazanmasına yardımcı olarak daha parlak ve canlı hale getirirler.

Bu, tek bir üründen çok fazla fayda sağlar. Bu yüzden saç bakımı için muz kullanmak akıllıca bir seçim gibi geliyor. Ancak, yalnızca diğer faydalı malzemelerle karıştırdığınızda daha iyi hale gelir. Saçlar için en dahiyane muz tüyolarından bazıları için okumaya devam edin.

Daha Sağlıklı Saçlar İçin Muz Maskesi Tarifleri

Muzla yapabileceğiniz bazı meyveli, tamamen doğal saç maskeleri için dört tarif listeledik. Bu maskelerin içerikleri farklılık gösterse de, aralarında iki benzerlik vardır:

  • 20 dakika bekletmek,
  • Saç diplerine masaj yaparak durulamak.


Bu maskeyi haftada en az iki kez tekrarlarsanız, seçtiğiniz muz saç maskesi tarifine bağlı olarak, çoğu durumda ilk iki hafta içinde değişiklikleri fark etmeye başlayacaksınız. Lafı fazla uzatmadan konuya geçelim:

Muz ve Aloe Vera Saç Maskesi

Hem muz hem de aloe vera saça önemli ölçüde fayda sağlayacaktır. Son derece nemlendirici ve gençleştirici olan aloe vera, sağlıklı bakterilerin gelişmesi için yeterli nemi sağlarken, yeni hücre oluşturma sürecini de hızlandırır. Düzenli kullanımda, daha az saç dökülmesi ve daha fazla parlaklık ve nemi fark edeceksiniz.

Muz ve Aloe Vera Saç Maskesi nasıl yapılır:

İki muza ve aynı oranda aloe vera yaprağına ihtiyacınız var.
Yaprakların özlerini çıkarın ve bir mikser veya karıştırıcıda iyice karıştırın.
Elde edilen macunu saç diplerinizden başlayarak, tüm saçınıza uygulayın.

Muz ve Hindistan Cevizi Yağı Saç Maskesi

Ön yargılı olduğumuzu düşünebilirsiniz ancak hindistancevizi yağı saç bakımımızın mutlak zirvesidir. E vitamini açısından zengin olan bu yağ, saç derinizi mantarlardan, bakterilerden vb. derinlemesine temizler. Ayrıca, karışıklıklarınızı en aza indirir ve saçlarınızı yumuşatır. Hindistan Cevizi yağını muzla karıştırın ve mucizeler elde edin.

Bu saç maskesi köklerden başladığı için oldukça yavaş çalışır. En başından itibaren bir hacim zirvesi görecek olsanız da, sonuçları altı ay içinde tam olarak gözlemleyeceksiniz.

Muz ve hindistancevizi yağı saç maskeleri nasıl yapılır:

Bir karışım yapmak için muzları hindistancevizi yağına ezin.
Saç derisini ve saç tellerini kaplarken nazikçe uygulayın.

Muz ve Papaya Saç Maskesi

İki lezzetli meyve, şüphe etmemiz gereken ne var? Muz ve papaya maskesi, ince saçlara biraz hacim ve parlaklık katmak isteyenler için özellikle faydalıdır.

Muz ve papaya saç maskeleri nasıl yapılır:

Birkaç olgun papaya dilimi alın.
Onları iki muzla bir mikserde karıştırın, hepsi bu!

Muzlu ve Sütlü Saç Maskesi

Süt, muzda eksik olan her şeyi sağlar. Bu kombinasyon özellikle kuru ve yanlış taranmış saçlar için faydalıdır.

Bu maske nasıl yapılır:

Muzları hamur haline gelene kadar ezin.
Posa miktarının yarısı kadar süt ekleyin.
Uygulamak için homojen bir çözelti elde etmek için karıştırın ve süt – muz posasını saça uygulayın.


Sıkça Sorulan Sorular

  • Muz kullanmanın saç üzerindeki yan etkileri nelerdir?
    Yağlı bir saç deriniz varsa, saçlarınız için muz kullanmamalısınız. Muz, gözeneklerin tıkanmasına neden olabilecek yağlar açısından zengindir.
  • Muzla başka ne karıştırabilirim?
    Bu blogdaki saç besleyici maskelerin yanı sıra, muzla daha iyi sonuçlar görmek için hardal yağı, bal ve kuşburnu yağı ekleyebilirsiniz.

Yorum gönder