Şimdi yükleniyor

En İyi Not Defteri Uygulamaları

En İyi Not Defteri Uygulamaları

Bir çok insan bu alışkanlığı hayatı boyunca hiç edinmemiş olsa da, bir çok zaman hayat kurtaran bilgiler aldığımız kısa notlar içerisinde bulunuyor. Akıllı cep telefonlarının yaygınlaşması ile birlikte kağıt – kalem kullanımı nostaljiye dönüşmüş olsa da, zamanında bu alışkanlığı kazanan bir çok insan bu alışkanlığını bir şekilde sürdürüyor. Tüm işler ve görüşmeler sabit bir masada yapıldığında bu alışkanlık kolaylıkla sürdürülebiliyor olsa da, farklı yerlerde ve hareket halinde çalışan bir çok insan için kağıt – kalem kullanarak not almak neredeyse imkansız. Kazanılan zamanda ne yapıldığı ise tabi ki ayrı bir tartışma konusu olsa da; her şeyin hızlı bir şekilde aktığı günümüz dünyasında, cepten veya çantadan gerekli ekipmanları çıkarıp not almak büyük bir zaman kaybı gibi görülüyor.

Akıllı cep telefonlarının hızlı bir şekilde yaygınlaşması, bir çok bireysel kullanıcının bilgisayar ile tanışmasına engel olup; insanları üreten olmaktan uzaklaştırıp, direkt olarak tüketici olmaya teşvik ediyor olsa da; kaçınılmaz gerçek maalesef bu. Bilgisayar kullanıcılarının tamamının üretken olduğunu söylemek de çok doğru olmaz.

İnsani ihtiyaçlar dışında tüm ihtiyaçlarımızı akıllı cep telefonlarımız ile giderdiğimizi düşünerek; not defteri uygulamasının da cep telefonları ile birebir uyumlu olması tabii ki zorunlu bir durum. Cep telefonlarımızın bozulması, kaybolması durumlarına karşı sürekli olarak yedeklenen, bilgisayar ile çalışmamız gerektiğinde anlık olarak erişebileceğimiz ve bir şifre ile tüm notlarımıza ulaşabilmemize olanak sağlayan uygulamalara bakacağız. Tüm cihazlar ile senkronize olan not defterlerine.

Bilgisayar için en iyi not defteri uygulaması veya cep telefonu için en iyi not defteri uygulaması ayrımına girmeden; tüm cihazlar ile senkron bir şekilde çalışan uygulamaları ve programları bir arada değerlendireceğiz.

Google Keep

Google’ın uygulama gerekmeden dahi her yerden ulaşılabilen not defteri uygulaması Google Keep, bilgisayar, tablet ve cep telefonları için en kullanışlı uygulamalardan bir tanesidir. Google arama motoru ile başlayıp, Gmail ve Google Play ile devam eden Google kullanımı, Google hesabı oluşturmayı bir nevi zorunluluk haline getiriyor. Bir çok ücretsiz Google hizmetinin de kullanışlı olduğunu düşünürsek; Google Keep kullanmak bu sayede çok kolay ve kullanışlı hale geliyor.

https://keep.google.com adresinden, IOS ve Android marketlerden edinebileceğimiz uygulamalar üzerinden kolaylıkla erişebildiğimiz Google Keep ile not almaya başlamak için bir tık yeterli oluyor.

Google Keep ile el yazınızla not alabilir ve notunuza görsel ekleyebilirsiniz ve dilediğiniz notları sayfanın üst kısmına sabitleyip dikkatinizi çekecek farklı bir şekilde renklendirebilirsiniz.

Google Keep pratik bir not alma uygulaması olsa da, yazılarınızı biçimlendirmek için seçenekler sunmaz. Biçimlendirme konusunda, Windows kullanıcılarının çok iyi tanıdığı “notepad” isimli programdan pek farklı sayılmaz.

Google Keep’te Karakter Sınırı Var mı?

Olumsuz sayılabilecek bir diğer konusu ise 20.000 karakter sınırının oluşu olsa da pek de fark edilecek bir olumsuzluk olduğu söylenemez. Daha yüksek karakterde yazılarınız için Google Docs çok daha kullanışlı olacaktır.

Google Keep Güvenli mi?

Google şifremiz sayesinde notlarımız güvence altında olsa da, Google tarafından her zaman erişilebilir olduğunu unutmamak gerekir. Hassas bilgiler ve önemli notlarınızı saklamaktan kaçınmanız en iyisidir diyebiliriz.

Yorum gönder